جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 572 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • معرفی تکنولوژی های روز دنیا
  13 دسامبر 2021 - 19:17
  شناسه : 1750
  گاهی وقت ها با خودم فکر می کنم که این تکنولوژی تا کجا می خواهد پیش برود؟ تا جاودانه کردن انسان؟ تا تسلط ربات ها بر انسان؟ تا نامیرا کردن و درمان تمامی بیماری ها؟ تا سفرهای برون کهکشانی؟ یا تا.... نابودی نژاد انسان؟

  زمان مطالعه: ۴ دقیقه معرفی تکنولوژی های روز دنیا تکنولوژی، این مسئله عجیب و در حال پیشرفت، دغدغه خیلی ها شده است. می خواهم از شما دعوت کنم که با من همراه باشید تا سفری به سرزمین عجایب بیاندازیم. واقعا عجیب. معرفی تکنولوژی های روز دنیا، بیش از آنکه هیجان انگیز باشد، عجیب است. گاهی وقت ها با خودم […]

  ارسال توسط : نویسنده : مهندس میرپیمان فاطمی
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۴ دقیقه

  معرفی تکنولوژی های روز دنیا

  تکنولوژی، این مسئله عجیب و در حال پیشرفت، دغدغه خیلی ها شده است. می خواهم از شما دعوت کنم که با من همراه باشید تا سفری به سرزمین عجایب بیاندازیم. واقعا عجیب. معرفی تکنولوژی های روز دنیا، بیش از آنکه هیجان انگیز باشد، عجیب است.

  گاهی وقت ها با خودم فکر می کنم که این تکنولوژی تا کجا می خواهد پیش برود؟ تا جاودانه کردن انسان؟ تا تسلط ربات ها بر انسان؟ تا نامیرا کردن و درمان تمامی بیماری ها؟ تا سفرهای برون کهکشانی؟ یا تا…. نابودی نژاد انسان؟

  تکنولوژی به زبان ساده

  ابتدا بیایید کمی واژه تکنولوژی را ساده کنیم. به عبارت ساده تر، تکنولوژی یعنی فناوری، فن شناسی، آشنایی با صنایع و فن ها، که منجر به خلق چیزی می شود.

  انسان ها از دیرباز تاکنون همواره کنجکاو بوده و سعی در خلق کردن مواردی داشتند که به زندگی آنها کمک کند. مثلا نیزه یک تکنولوژی در عصر قدیم بوده است. شمشیر، حتی چرخ هم یک تکنولوژی بوده است که انسان با خلق آن سعی داشت به زندگی راحت خود و دیگران کمک کند.

  ماجرا تا اینجا خیلی عالی و انسانی است. خلق مواردی که به زندگی بشریت و راحتی بشریت کمک کند. ولی…

  ماجرا از آنجایی خطرناک می شود که تکنولوژی در راستای نابودی انسان، نابودی فرهنگ و شخصیت، نابودی زندگی بشر پیش میرود.

  اشتباه نکنید، منظور من فقط بمب و موارد کشتار جمعی نیست. همین اینستاگرام و فیسبوک، چقدر در تغییر ملت ها، آشوب ها ، تغییر دولت ها، تهاجم فرهنگی و نابودی انسانیت پیش رفته است؟

  فکر نکنید من مخالف این تکنولوژی هستم. فکر تصور کنید که همین دولت انگلیس، یا همین دولت ترامپ با پروژه آلامو توانستند به اهداف خود دست پیدا کنند. اینجا تکنولوژی خیلی توانست به تغییر دولت ها و سیاست ها کمک کند.

  چقدر خوب می شد قبل از اینکه یک تکنولوژی به یک کشور وارد شود، آن را تبیین و آموزش دهند. فرهنگ سازی کنند و اصول استفاده از آن را آموزش دهند، و وقتی کشور از لحاظ فکری آماده شد، آن وقت تکنولوژی وارد کشور شود

  معرفی تکنولوژی های روز دنیا

  خب بیایید به مبحث اصلی خود یعنی معرفی تکنولوژی های روز دنیا بپردازیم. تکنولوژی هایی که برای بشریت، خوب یا بد، خلق شده اند.

  هارپ، آزمایشگاهی در آسمان یا سلاحی مخوف؟

  مگر می شود از تکنولوژی صحبت کرد ولی از هارپ صحبت نکرد؟ اصلا هارپ می دانید چیست؟

  تکنولوژی هارپ؛ یا مرکز تحقیقاتی هارپ در آلاسکا؛ یکی از تکنولوژی های قوی و مهم آمریکا است. هارپ بیش از آنکه به خدماتش مشهور باشد؛ به نظریات توطئه که برخی دانشمندان درباره اش اعلام کرده اند مشهور است.
  دستکاری آب و هوا؛ دستکاری ماهواره های خارج از جو ؛ ساخت صاعقه و استفاده از آن برای کارهای ضد بشری؛ مواردی است که درباره هارپ گفته می شود.

  هر چند گفته می شود که فعالیت های هارپ، در زمینه مطالعات خارج جو می باشد،  ولی اخیرا اخباری در زمینه استفاده از هارپ برای اهداف ضد بشری گزارش شده است.

  123916 801 resized - معرفی تکنولوژی های روز دنیا

  cobot

  cobot شنیده اید؟ میدانید که ربات های امروزی خیلی هوشمند هستند. خیلی از عمل های جراحی و کسب دانش و محاسبات به کمک ربات ها انجام می شود.
  می دانید جالب کجاست؟

  در آینده در صنایع و کارها و تحقیقات خاص انسان ها و ربات ها همکاری یکپارچه ای خواهند داشت. کما اینکه الان هم دارند که به آن cobot میگویند.
  این مسئله خیلی خوب است. دقت کار را به شدت بالا میبرد. اما یه لحظه فکر کنید.همکاری یکپارچه انسان و ربات!

  Db tuda jes2899 a - معرفی تکنولوژی های روز دنیا

  تکنولوژی برای کشاورزی

  شاید بگویید این تکنولوژی زیادی به درد ما نمیخورد. مگر می شود؟ با تکنولوژی کنترل آب و هوا آشنا هستید؟ مکانی که کشاورزی به آب نیاز دارد باران بیشتر ببارد!
  یا حسگرهایی که مقدار غنی بودن خاک ها را بررسی میکنند و کمک میکنند محصولات ارگانیک داشته باشیم. به نظر من کشاورزی خصوصاً کشاورزی ایران به این تکنولوژی بیش از پیش احتیاج دارد.

  RDESController 1c - معرفی تکنولوژی های روز دنیا
  گجت های پوشیدنی؛لنزهای هوشمند

  تصور کنید امتحان دارید. خیلی راحت میروید صحنه امتحان و کامل مینویسید و نمره کامل هم میگیرید. ولی کسی متوجه نمیشود که یک لنز هوشمندی دارید که کل کتاب را جلوی چشمانتان می آورد. عکس می‌گیرد. زوم میکند.

  سوال من از شما این است:
  بشریت به کجا می رود؟

  تکنولوژی شبکه اجتماعی یا ابزاری برای تغییر؟

  قطعا یکی از تکنولوژی هایی که می توان به عنوان یک ابزار مفید و عالی برای قرن حاضر نام برد، شبکه های اجتماعی است. همه چیز از رویای یک جهان متصل شروع شد و همین جهان متصل، چقدر انسان ها را از هم دور کرد.

  شاید بگویید چگونه؟کافی است همین الان به اطراف خود نگاه کنید. سرها در گوشی، کافی است به ماجرای برگزیت و جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا را نگاه کنید تا متوجه شوید که شبکه های اجتماعی چه نقشی در این جدایی داشتند. چه نقشی در فروپاشی دولت ها داشتند.

  unnamed 1 - معرفی تکنولوژی های روز دنیا

  هک مغز انسان

  بله درست شنیدید همین الان هم روی این پروژه کار می شود و نتایج خوبی هم گرفته شده . کافی است پیگیر CES  شرکت BrainCo و فعالیت هایش باشید تا متوجه شوید که قرار است چه فناوری تولید شود. بهانه ای هم برای ساخت این فناوری وجود دارد. از بین بردن خاطرات افرادی که اتفاقات بد و منفی پشت سر گذاشتند تا بتوانند به زندگی عادی برگردند.

  جالب است! تکنولوژی همیشه با چهره ای زیبا و اهداف بشر دوستانه وارد زندگی ملت ها می شود و بعد نهایتا میبینید که چگونه علیه انسانیت به کار برده می شوند.

  ممنونم که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. به زودی بخش دوم با تحلیل های مفصل تر منتشر می شود. می توانید مقالات زیر را هم بخوانید :

  بررسی علل طلاق این معضل اجتماعی

  کرونا امیکرون خطرناک است؟

  و بالاخره پایان الکسا

  منتظر مقالات تحلیلی و دقیق درباره تکنولوژی باشید.

   

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.