جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 591 تعداد نوشته های امروز : 3 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • بررسی علل طلاق این معضل اجتماعی
  10 دسامبر 2021 - 15:48
  شناسه : 1733
  طلاق این معضل اجتماعی

  زمان مطالعه: ۲ دقیقه بررسی علل طلاق این معضل اجتماعی در ایران : طلاق؛ این معضل اجتماعی جامعه ما همواره باعث بهم پاشیدن خانواده های بسیاری در سرتا سر ایران میشود. با مقاله طلاق این معضل اجتماعی همراه باشید. بنابراین در این مقاله میخواهیم به بررسی آمار و علل طلاق برای آگاهی بیشتر همگان بپردازیم. تا آخر این مطلب […]

  ارسال توسط : نویسنده : حدیثه ساسانیان
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  بررسی علل طلاق این معضل اجتماعی در ایران :

  طلاق؛ این معضل اجتماعی جامعه ما همواره باعث بهم پاشیدن خانواده های بسیاری در سرتا سر ایران میشود. با مقاله طلاق این معضل اجتماعی همراه باشید.

  بنابراین در این مقاله میخواهیم به بررسی آمار و علل طلاق برای آگاهی بیشتر همگان بپردازیم.

  تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

  می توانید قبل ادامه مقاله فال سرنوشت ازدواج را هم بخوانید.

  آمار طلاق در ایران:

  نسبت آمار طلاق به آمار ازدواج در ایران ، از ده سال گذشته تا کنون هر روز رو به افزایش است و این آمار در سال ۱۳۹۸ به اوج رسیده است .

  در این بازه ی زمانی نرخ طلاق حدود ۳۰ درصد بیشتر شده و نرخ ازدواج حدود ۴۰ درصد کمتر شده است.

  طلاق؛ این معضل اجتماعی جامعه ما علل مختلفی دارد که همه و همه به افزایش مشکلات اجتماعی و اقتصادی باز میگردد. مشکلاتی از قبیل فقر ، اعتیاد ، وضع زناشویی ، خیانت ، بیکاری و …

  صحبتی درباره ی عوامل طلاق:

  ازدواج در سن های پایین از اولین عواملی است که باعث ایجاد طلاق میشود به این علت که فرد در اوایل جوانی به پختگی کامل از لحاظ عقلی نرسیده است و تصمیمات درستی نمی‌تواند بگیرد‌.

  دومین عامل باور و عقاید مذهبی است ، زوجینی که در اعتقادات مذهبی خود تفاهم دارند نسبت به افرادی که از لحاظ دینی با هم متفاوت هستند کمتر به طلاق فکر میکنند.

  سومین عامل

  سومین عامل میزان تحصیلات است ، طلاق در میان افراد تحصیل کرده و آموزش دیده در جامعه ی امروزی ما نسبت به کسانی که تحصیلات زیادی ندارند کمتر است .

  تفاوت سنی زیاد چهارمین عامل طلاق می‌تواند باشد ، چرا که ازدواج با دو تفکر و نسل جدا کار اشتباهی است .

  همین باعث میشود در زندگی مشترک تفاهمی نباشد و یا در حداقل میزان خود باشد .

  پنجمین عامل اعتیاد است ، که متاسفانه امروزه بسیاری از جوانان و نوجوانان درگیر این موضوع هستند و عوارض آن در بسیاری از مواقع  میتواند باعث بهم پاشیدن ستون خانواده ها از یکدیگر باشد .

  می توانید مقاله زیر را هم بخوانید:

  حکومت دینی یا دین حکومتی

  خیانت ششمین علت می‌باشد که بسته به سن و آموزش زوجین در جامعه ی امروزی ما کاهش یا افزایش می یابد و در صورتی منجر به طلاق میشود که اعتماد و باورها از بین رفته باشد و دیگر راه بازگشت به زندگی قبلی وجود نداشته نباشد .

  هفتمین مورد طلاق والدین یکی از زوجین می‌ باشد که آمار طلاق را میتواند به صورت چشمگیری افزایش دهد و مشکلات زیادی در زندگیشان ایجاد کند.

  و مشکلات مالی هشتمین علل طلاق است ، چرا که مال و ثروت تاثیر مستقیمی بر روحیه ی افراد دارد و توقعات دو طرف تا حدود زیادی در زندگی مشترک برطرف میشود و بی پولی و فشار اقتصادی و مالی خود می‌تواند در بیشتر مواقع باعث بحث و جدل شود

  قاعده ی کلی طلاق در ایران :

  طلاق؛ این معضل اجتماعی جامعه ما به این صورت است که مرد هر زمانی که بخواهد بدون دلیل خاصی می‌تواند تقاضای طلاق بکند فقط برای این امر باید به دادگاه مراجعه کند و گواهی عدم سازش را بگیرد  و  زن با دلایلی که قانون و دادگاه تایید کنند مانند پرداخت نکردن نفقه ، سختی در زندگی ، مفقود شدن مرد به مدت ۴ سال تمام و….میتواند تقاضای طلاق کند و در غیر این صورت نمی‌تواند طلاق بگیرد.

  ممنونیم که با مقاله طلاق این معضل اجتماعی همراه مانا بودید.

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.