جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 21 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 572 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • مقایسه ایتا و روبیکا
  29 نوامبر 2022 - 20:13
  شناسه : 3675

  زمان مطالعه: ۵ دقیقه مقایسه کامل ایتا و روبیکا فیلترشدن تلگرام و به دنبال آن فیلترینگ اینستاگرام منجر شد تا مردم به دنبال برنامه های جایگزین برای این دو اپلیکیشن محبوب بروند. کاربران، در ابتدا به سراغ نرم افزارهایی مانند ایتا رفتند. برخی از افراد نیز به سمت نصب و دانلود برنامه روبیکا روانه‌ شدند. اما سوالی که پیش […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۵ دقیقه

  مقایسه کامل ایتا و روبیکا

  فیلترشدن تلگرام و به دنبال آن فیلترینگ اینستاگرام منجر شد تا مردم به دنبال برنامه های جایگزین برای این دو اپلیکیشن محبوب بروند. کاربران، در ابتدا به سراغ نرم افزارهایی مانند ایتا رفتند. برخی از افراد نیز به سمت نصب و دانلود برنامه روبیکا روانه‌ شدند. اما سوالی که پیش می‌آید این است که کدام نرم افزار بهتر است؟ به همین دلیل به سراغ مقایسه روبیکا و ایتا می رویم.

  مقایسه روبیکا و بیتا، از بابت عملکرد و نرم‌افزاری به چند عامل بستگی دارد. یکی از عواملی که تفاوت میان روبیکا و ایتا را تعیین می کند؛ محیط داخلی نرم افزار و کارکرد هر دو برنامه است.

  معرفی پیام رسان ایتا

  برنامه نویسان ایرانی به صورت هوشمندانه با کپی برداری از نرم افزار تلگرام، فضای داخلی آن را برای پیام رسان ایتا نیز فراهم کردند. اگرچه از بابت روند ثبت نام و ایجاد کانال و گروه ها همانند تلگرام این نرم افزار ایتا نیز کاربرد دارد. اما تفاوت هایی بین تلگرام و ایتا وجود دارد.

  در حقیقت نرم افزار ایتا به گونه ای است که شما نیازی به پخش نامرتب اطلاعات خود برای یک کانال را ندارید. یعنی شما محدود به انتشار پست های مورد علاقه خود تنها در یک کانال را ندارید. منظور از این قابلیت این است که شما می توانید علاوه بر راه اندازی یک کانال برای فروشگاه اینترنتی خود و درج پست ها اطلاعات خود را به تفکیک در کانال های مختلف منتشر کنید.

  کانال های درختی ایتا چیست؟

  کانال های درختی در پیام رسان ایتا، گروهی از کانال ها هستند که با یکدیگر مرتبط اند این قابلیت پیشرفته نسل جدیدی از کانال های پیام رسان را معرفی می کند که قابلیت های ویژه ای دارند.

  قابلیت های پیام رسان ایتا

  برای مقایسه ایتا و روبیکا، می توانیم به امکان دسته بندی و طبقه بندی مطالب برحسب موضوع اشاره کنیم. دومین ویژگی امکان ایجاد منو و زیر منو است. سومین ویژگی امکان ارسال مطالب در کانال بر حسب زمان بندی به شمار می رود. البته این زمان بندی برای حذف مطالب نیز کاربرد دارد به این معنی که شما می توانید به صورت دوره‌ای مطالب را در کانال برحسب یک برنامه از پیش تعیین شده حذف کنید.

  ایتا - مقایسه ایتا و روبیکا

  قابلیت بعدی پیام رسان ایتا در مقایسه با روبیکا، امکان ارسال متن های طولانی به همراه عکس یا فیلم است.

  ربات در ایتا

  همانطور که میدانید استفاده از ربات های هوشمند روشی جدید برای برقراری ارتباط به صورت گسترده و تعاملی با مخاطبان است علاوه بر آن ربات ها امکان تعامل کاربران با ارائه دهندگان خدمات را فراهم می کنند. در پیام رسان ایتا نیز همانند تلگرام می توانید ربات یا همان دستیار های هوشمند را طراحی کنید. علاوه بر آن شما می توانید از واسط های برنامه نویسی یا همان API ها، برای برای ایجاد ربات های مختلف با زبان های گوناگون استفاده کنید.

  امکان انتقال تلگرام به ایتا وجود دارد

  مزیت دیگر پیام رسان ایتا در مقایسه با روبیکا این است که شما می توانید کانال تلگرامی خود را و اعضای آن را به صورت مستقیم به ایتا منتقل کنید. اطلاعات از تلگرام به ایتا به این صورت است که ابتدا باید کانال خود را در سامانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت کنید.

  در مرحله بعدی می توانید درخواست انتقال اطلاعات خود را از تلگرام به ایتا بدهید.

  ممکن است در ابتدا این موضوع کمی خنده دار به نظر برسد، اما برای افرادی که تلاش بسیاری برای کانال تلگرامی خود کرده‌اند امری حیاتی است. چرا که ممکن است سالیان سال برای جمع آوری اعضای کانال هزینه های بسیاری صرف کرده  باشند و این پیامرسان منبع درآمدی آن ها محسوب شود.

  چرا از ایتا استفاده نکنیم؟

  معایب استفاده از ایتا این است که اطلاعات کاربران بدون رمز گذاری از طریق سرور ها انتقال می یابد. به دلیل رمز گذاری نشدن انتقال احتمال درز اطلاعات کاربران به بیرون و به خطر افتادن این اطلاعات وجود دارد. اما از نظر ظاهری منو و دسترسی ها همچنین تنظیمات دیگری مانند دستورالعمل های ایجاد کانال و گروه های مختلف از نظر نوع تنظیمات همانند تلگرام است بنابراین نیازی به یادگیری آن ها وجود ندارد.

  معرفی کامل پیام رسان روبیکا

  قبلا در مقاله‌ای که توسط مجله مانا منتشر شد؛ معرفی کامل از روبیکا را برایتان شرح دادیم. در این مقاله نیز به نکات مهم در رابطه با این پیام رسان و تفاوت آن با ایتا می پردازیم.

  روبیکا همانند ایتا یک پیام رسان داخلی است و در کشور ایران ساخته شده است. از آنجایی که روبیکا به وزارت اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران وابسته است بسیاری از کاربران آن را یک نرم افزار جاسوسی می شناسند.

  تفاوت روبیکا با ایتا

  تفاوت روبیکا و ایتا در این است که ایتا تنها یک تلگرام است اما روبیکا محیط اینستاگرام و تلگرام را دارد. به این معنی که در پیام رسان روبیکا شما می توانید هم به صورت اینستاگرام وارد اکسپلور شوید و پست های جدید خود را در آنجا ببینید و هم پست سایر کاربران را لایک کنید. این بخش که روبینو نام دارد به کاربر امکان ایجاد حساب و دنبال کردن افرادی که می شناسد را می دهد.

  بخش دیگر پیام رسان روبیکا نیز همانند تلگرام است. شما وقتی وارد منوی تنظیمات می‌شوید شاهد هستید که چگونه از نظر فضا این نرم افزار با تلگرام شباهت دارد.

  بنابراین در مقایسه ایتا و روبیکا، به شباهت بخش تلگرامی و محیط آن پی می بریم.

  ایتا و روبیکا از نظر فضای داخلی بسیار به یکدیگر شبیه هستند. تفاوت عمده بین روبیکا و ایتا در قسمت روبینو روبیکا است. چرا که بخش تلگرامی روبیکا با ایتا برابر است. اما بخش اینستاگرامی روبیکا اختصاصی بوده و آن را به یک سوپر اپلیکیشن تبدیل می کند.

  Rubika - مقایسه ایتا و روبیکا

  سومین تفاوت عمده روبیکا و ایتا در در وجود بخش پخش آنلاین فیلم و سریال است جالب است بدانید با داشتن کانال یا صفحه در روبینو اینستاگرام می توانید هم محتوای مورد علاقه خود را منتشر کنید و هم درآمد کسب کنید. سازندگان کانال ها در پیام رسان روبیکا در بخش سیستم کسب درآمد آن عضو هستند.

  روبیکا بهتر است یا ایتا؟

  در حالت کلی، روبیکا اخیراً به دلیل حواشی بسیاری که کاربران را درگیر کرد از گوشی ها پاک شد. علت پاک کردن روبیکا توسط کاربران در گوشی هم اطلاعیه گوگل پلی مبنی بر جاسوسی این نرم افزار بود.

  اگر بخواهیم معایب روبیکا را نیز همانند ایتا بگوییم؛ می توانیم به جاسوسی روبیکا و عدم امکان حذف اکانت را عنوان کنیم. علاوه بر آن روبیکا در ایجاد حساب های جعلی برای افراد مشهور بدون اطلاع آن ها نیز سابقه دارد و منجر به شکایت مردم شده است.

  به نظر شما آیا می توان به برنامه روبیکا یا ایتا اعتماد کرد؟

  با توجه به مقایسه ایتا و روبیکا، شما کدام یک از نرم افزارهای مذکور را برای استفاده انتخاب می کنید؟ برای ما بنویسید.

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.