جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 570 تعداد نوشته های امروز : 1 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • معرفی ۱۰ گیاه آپارتمانی
  31 آگوست 2022 - 20:05
  شناسه : 3178

  زمان مطالعه: ۶ دقیقه  ۱۰ گیاه آپارتمانی این روز ها با افزایش آپارتمان نشینی بهتر است از گیاهانی که مناسب آپارتمان و داخل منزل هستند استفاده کنیم . چرا که از لحاظ روانشناسی نیز داشتن گل و گیاه در خانه سبب افزایش روحیه و زیبایی دو چندان میشود . بدین منظ.ر امروز میخواهیم ۱۰ گیاه آپارتمانی را برای شما […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۶ دقیقه

   ۱۰ گیاه آپارتمانی

  این روز ها با افزایش آپارتمان نشینی بهتر است از گیاهانی که مناسب آپارتمان و داخل منزل هستند استفاده کنیم . چرا که از لحاظ روانشناسی نیز داشتن گل و گیاه در خانه سبب افزایش روحیه و زیبایی دو چندان میشود . بدین منظ.ر امروز میخواهیم ۱۰ گیاه آپارتمانی را برای شما معرفی کنیم. پس همراه مجله الکترونیکی مانا باشید.

  داشتن گیاه در خانه

  نگهداری از یک گیاه بسیار زیبا و دلچسب است چه آپارتمانی باشد و چه در فضای باز . گیاه حس خوب و دلنشینی به فضای خانه هدیه می کند و باعث شادابی محیط خانه و خانواده می شود و ما اگر بخواهیم در مورد گیاهان اپارتمانی اطلاعاتی داشته باشیم و از آنها نگهداری کنیم باید اول آنها را بشناسیم  و بعدا اقدام به خریداری کنیم زیرا شاید ما گیاهی را که دوست داریم از آن نگهداری کنیم با محیط خانه ما سازگار نباشد و برای شناخت این گیاهان به ۱۰ مورد از آنها در این مقاله اشاره کرده ایم در ادامه با ما همراه باشید

   

   

  1 e1661960008956 - معرفی 10 گیاه آپارتمانی

   

   ۱)زاموفیلیا

  یکی از بهترین گیاهانی که برای استفاده در داخل منزل و آپارتمان پیشنهاد می شود. گیاه زاموفیلیا است . این گیاه با ویژگی هایی که دارد میتواند یک گزینه مناسب برای خانه و آپارتمان باشد. این گیاه با بی آبی سازگار است اگردیر به دیر به آن سر بزنید نیز چندان مشکلی نخواهد داشت. فقط سعی کنید در خاک همیشه خیس نباشد. چرا که برگ های زیبایش زود زرد می شود. با نور کم هم میتواند به خوبی رشد کند.

   

   

  آگلونما - معرفی 10 گیاه آپارتمانی

   

  ۲)آگلونما

  گیاه همیشه سبز آپارتمانی، با ساقه کوتاه و برگ های نیزه ای شکل و هم شده که طول این برگ حدود ۱۰-۲۵ سانتیمتر است و پهنای ۱۰-۱۵ سانتیمتری دارد. لکه های برگ متفاوت بوده و اغلب نظم خاصی را رعایت می کنند. مقاوم به سایه و خشکی است. زمانی که گیاه گل بدهد، به رنگ سفید نمایان می شود نام انگلیسی آگلونما Chinese Evergreen می باشد و دارای برگ نیزه‌ ای ابلق و بزرگ می باشد. آبیاری به صورت هفته‌ ای یکبار است و نور غیر مستقیم نیاز دارد و تکثیر به صورت تقسیم جوانه ریشه ‌دار صورت میگیرد.

  ۳) برگ انجیری

  این گیاه همیشه سبز و بالا رونده است. برگ های پهنی دارد که بریدگی های عمیقی روی آن دیده می شوند. این گیاه ریشه های هوایی دارد که از طریق آن میتواند به اطراف تکیه کند. در ابتدای زندگی برگ قلبی شکل است و بریدگی ها با بالا رفتن سن و به مرور زمان ظاهر می شوند. رنگ برگ ها سبز تیره هستند که در گیاه بالغ می تواند حتی به طول یک متر هم برسد! نام انگلیسی این گیاه Swiss Cheese Plant است و دارای برگ پهن با بریدگی عمیق می باشد. آبیاری ۱۰-۱۵ روز یکبار است و به نور غیر مستقیم و نیم ‌سایه نیاز دارد. نیاز به رطوبت کافی دارد و تکثیر آن قلمه ساقه صورت می گیرد.

   

   

   

  ۴) گل ارکیده

  گل ارکیده یک گیاه زیبا و پرطرفدار با شکوفه‌هایی بزرگ، با دوام و البته به‌رنگ‌های جذاب و خاص است. نگهداری از گل ارکیده نسبتا سخت است،‌ اما زیبایی بی‌بدیل و خاص آن ارزش نگهداری از آن،‌ هر چند هم که مشکل باشد را دارد. این گل نماد زنانگی، زندگی دوباره، شکوه و عشق است

  ۵) پپرومیا/ قاشقی

  پپرومیا گیاهی همیشه سبز است و برگی نیمه گوشتی دارد. انداتم کوچک این گیاه ارتفاعی حدود ۲۵ سانتی متر را می سازد. این گیاه می تواند به شکل ساده و یا ابلق وجود داشته باشد که در واریته ابلق، لکه های سفید یا کرم رنگ روی برگ های آن ظاهر می شود. نام انگلیسی این گیاه Desert Privet می باشد و دارای برگ قلبی، گوشتی و ابلق است. آبیاری ۲۰-۱۲ روز یکبار انجام میگیرد. و به نور نیم ‌سایه نیم ‌آفتاب احتیاج دارد.تکثیر آن از طریق قلمه ساقه و قلمه برگی انجام میپذیرد.

  ۶) آنتوریوم

  برای معرفی آنتوریوم باید بگوییم که آنتوریوم حدود ۸۰۰ گونه متفاوت دارد که در مکزیک، آمریکا، آرژانتین و ارورگوئه کشف شده اند. نام‌های دیگر این گل، گل فلامینگو، گل جادویی و یا زبان رنگ شده است.
  آنتوریوم به دلیل گل‌های رنگارنگ و برگهای زینتی اش در بین مردم جهان محبوب است. گل قرمز رنگ او براق و چرمی است، طوری که نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند. چه داخل و چه خارج از خانه، آنتوریوم در نور کافی و غیر مستقیم خورشید بهترین رشد را خواهد داشت. آن را از اشعه مستقیم نور خورشید دور نگه دارید، زیرا سبب سوختن برگهایش می‌شود اما نور غیر مستقیم باعث گلدهی آن میشود. اگر آبیاری زیاد باشد برگهایش زرد میشود و اگر آبیاری کم باشد نوک برگهایش قهوه ای میوند.
  در فصل گرم هفته ای دوبار و در فصل سرد هفته ای یکبار آن را آبیاری کنید و در تابستان و بهار هر روز غبار پاشی شود.

  ۷) پوتوس

  پوتوس گیاهی رونده و همیشه سبز است. برگ های قلبی شکل و زیبای این گیاه از ویژگی های برجسته آن است، رشد زیادی داشته و ارزان قیمت نیز هست. انواع ابلق این گیاه دارای لکه های سفید، کرم یا سبز روشن هستند و طول برگ های قدیمی تر می تواند به ۳۰ سانتی متر هم برسد. تکثیر این گیاه به سادگی انجام می شود و به سادگی در آب ریشه می دهد. نام انگلیسی این گیاه Sweetheart Plant است و گیاهی بالارونده با برگ قلبی نوک تیز سبز یا ابلق می باشد. آبیاری به صورت هر ۱۰-۴ روز یکبار می باشد و به نور نیم ‌سایه تا نور کامل غیر مستقیم نیاز دارد. تکثیر آن از طریق قلمه ساقه انجام می شود.

  ۸)پیله آ

  اگر قرار بر معرفی ۱۰ گیاه برتر آپارتمانی باشد ، پیله آ گیاهی همیشه سبز بوده و چند ساله است. این گیاه به طور کلی جثه کوچکی داشته و حدود ۳۰ سانتی متر رشد می کند. نام انگلیسی این گیاه از رنگ برگ هایش می آید. این گیاه به دلیل زیبایی برگ هایش شهرت دارد. طول برگ ها نهایت به حدود ۸ سانتی متر می رسد. برگ ها دندانه ندارند . نام انگلیسی این گیاه Aluminum Plant است و دارای برگ بیضی نوک تیز با نقش خاکستری رنگ می باشد.آبیاری ۷-۵ روز یکبار (بین دو آبیاری خاک خشک شود) است و به پنجره آفتابگیر نیاز دارد. تکثیر آن از طریق قلمه ساقه، تقسیم بوته انجام می گیرد.

  ۹)بنت قنسول

  گیاه بنت قنسول یا Poinsettia و Flower Of Christmas با نام علمی Euphorbia Pulcherrima از خانواده افوربیا و بومی کشور مکزیک است. این گیاه بسیار زیبا از زمان های گذشته تا کنون به خصوص در زمان کریسمس بسیار پرطرفدار است و از نظر تجاری بسیار حائز اهمیت است. گیاه بنت قنسول به نور زیاد علاقه دارد اما روز کوتاه است یعنی زمانی که ساعات روز از شب کوتاه تر باشد، شروع به گلدهی می کند و این شرایط به طور معمول در فصل پاییز و زمستان اتفاق می‌افتد. نور این گیاه باید غیر مستقیم باشد . بنت قنسول دوستدار هوای خنک است و بهترین دما برای گل بنت قنسول، دمای بین ۱۵ الی ۲۵ درجه سانتی گراد است و دمای مناسب برای آن در طول روز ۱۹٫۵ الی ۲۱ درجه سانتیگراد و در طول شب ۱۵٫۵ الی ۱۶٫۵ درجه سانتیگراد است. جهت آبیاری گیاه، اجازه دهید رویه خاک تماما خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید و باید بدانید که آبیاری بیش از اندازه منجر به ریزش برگ ها و پوسیدگی گیاه می‌شود. حتما دقت کنید که در هنگام آبیاری، آب بر روی برگ ها ریخته نشود چون باعث ایجاد لکه های سفید روی برگ ها می‌شود. برای آبیاری ازآب جوشیده سرد شده استفاده کنید.

  ۱۰)برگ بیدی

  برگ بیدی یکی از گیاهان محبوب و مشهوری است که در خانه بسیاری از مادربزرگ ها هم زندگی می کردند. این گیاه آنقدر مقاوم است که در گوشه ای از خانه تان می تواند زندگی خود را به خوبی ادامه داده و مزاحم کسی نباشد. گیاه همیشه سبز و چند ساله ای است که شاخه های آن به شکل آویزان رشد می کنند. نقوش موازی روی برگ از شاخصه اصلی برگ بیدی محسوب می شود.

  نام انگلیسی این گیاه Wandering Jew می باشد و دارای برگ بیضی نوک تیز با رگه ‌های موازی سفید است. صورت میگیرد و هر ۷-۴ روز یکبار به آبیاری نیاز دارد.نور مورد نیاز آن کم می باشد و تکثیر آن از طریق تکثیر قلمه ساقه انجام می پذیرد.

   

   

  house plants decor grouping 0213 1024x664 1 - معرفی 10 گیاه آپارتمانی

  و گیاه دراسا ، اسپاتی فیلوم ، دیفن باخیا ،گل سنگ و سانسوریا و چندین گیاه آپارتمانی که باید اطلاعاتی از نگهداری آنها به دست آوریم تا بتوایم به راحتی از گیاهان مواظبت کنیم ./ ۱۰ گیاه آپارتمانی

   

   


  مقالات بیشتر جهت مطالعه :

   

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.