جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 553 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • شروع کسب و کار از صفر
  12 ژانویه 2022 - 21:30
  شناسه : 1942
  منظور از صفر دقیقا چیست؟ از کجا شروع کنیم؟ دنبال چه بگردیم؟ چطور بفروشیم؟ با این مقاله همراه باشید تا کمی درباره این مسائل صحبت کنیم.

  زمان مطالعه: ۵ دقیقه نگاهی به شروع کسب و کار از صفر خوش آمدید به دنیای زیبا و هیجان انگیز کسب و کارها. در این مقاله می خواهیم کمی شما را با شروع کسب و کار از صفر آشنا کنیم. منظور از صفر دقیقا چیست؟ از کجا شروع کنیم؟ دنبال چه بگردیم؟ چطور بفروشیم؟ با این مقاله همراه باشید […]

  ارسال توسط : نویسنده : مهندس میرپیمان فاطمی
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۵ دقیقه

  نگاهی به شروع کسب و کار از صفر

  خوش آمدید به دنیای زیبا و هیجان انگیز کسب و کارها. در این مقاله می خواهیم کمی شما را با شروع کسب و کار از صفر آشنا کنیم. منظور از صفر دقیقا چیست؟ از کجا شروع کنیم؟ دنبال چه بگردیم؟ چطور بفروشیم؟ با این مقاله همراه باشید تا کمی درباره این مسائل صحبت کنیم.

  از صفر چگونه آغاز کردم؟

  من، کسی که این مقاله رو برای شما می نویسه، تجربه آغاز کسب و کار از صفر را دارم. منظور از صفر، دست خالی و بدون داشتن هیچ محصول یا خدماتی. اکنون این کسب و کاری که شروع کردم، باعث اشتغال ده نفر هم شده است. اما به راستی چگونه؟

  کاری ندارم سخنرانان انگیزشی چه می گویند،” ما می توانیم”، ” ما موفق می شویم”، ” بخواهید تا به شما داده شود” و مواردی از این قبیل، واقعیت این است که تا اقدام به عمل نکنید، خدا هم برای شما کاری نمی کند. چه برسد به سخنرانان انگیزشی!

  هر ایده ای، هر فکری، هر توانایی، باید از یک جایی شروع به عمل شود. مهم نیست هیچ چیز ندارید، مهم نیست بودجه ندارید، مهم این است که ایده و فکر دارید و باید راه های عملیاتی شدن آن را هر طور شده پیدا کنید.

  پس مشخص است که قدم اول این است که فکر کنید و ایده پیدا کنید. هر کسی توانایی فکر کردن دارد و خدا را شکر گوگل هم به کمک فکر شما آمده است. پس اینکه ایده ندارم هم یک بهانه ای بیش نیست. ایده اولیه کسب و کار من، با جستجوی زیاد در اینترنت بدست آمد.

  برای ایده چه چیز جستجو کنیم؟

  برای ایده کافی است ببینیدکه:

  •  بقیه چه محصول و خدمات را ارائه می دهند،
  • چه محصول و خدمات کم است،
  • چه محصول و خدمات زیاد است،
  • تامین کننده این محصولات چه کسی است؟
  • هزینه محصولات و خدمات چقدر است،
  • ارائه دهندگان برتر این محصولات چه کسانی هستند،
  • نقاط ضعف و قوت محصولات را پیدا کنید.

  این امر باعث پختگی ایده شما می شود. باعث می شود دید شما بهبود یابد و ایده شما کامل تر شود. چه بسا شاید به علت فراوانی محصول و خدماتی که پیدا کردید، از فروش و استارت کار منصرف شوید و یا به فکر ایجاد تمایز بیافتید.

  ما چگونه راه عملی کردن ایده را پیدا کنیم؟

  تا این بخش روی ایده تحقیق و بررسی کردید. توجه کنید که مرحله تحقیقات را سریع سپری نکنید. با تمرکز و جستجو در تمام فضای مجازی و اینترنت، اطلاعات جامع و کاملی پیدا کنید. از قدیم گفته اند :

  خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج!

  قطعا این مرحله تحقیق و بررسی چندان نیاز به هزینه ندارد. پس بهانه ای وارد نیست. در دنیای اینترنت غرق شوید و شروع به پیدا کردن مروارید بکنید.

  حالا مروارید و ایده را پیدا کردید. نوبتی هم باشد، نوبت عمل است. بگذارید با ایده یک محصول شروع کنیم. شما یک محصول مثلا چراغ خواب پیدا کردید. می خواهید چراغ خواب فانتزی بفروشید.

  لابد می گویید برای خرید اولیه و مغازه و … پول ندارید! نداشته باشید! عنوان مقاله را دقت کنید: شروع کسب و کار از صفر! ما می خواهیم از صفر شروع کنیم. لذا نیازی به بودجه ندارید.

  این مرحله شما باید تولید کننده محصول یا خدمات را بیابید. محصول مورد مثال ما چراغ خواب فانتزی است. اول تولید کننده اصلی و با قیمت پایین آن را پیدا کنید.

  چگونه پیدا کنید؟ منبع محرمانه ای را به شما بگویم؟ گوگل دات کام! بله دقیقا! من تولید کننده محصول خود را از همین اینترنت پیدا کردم. خدا رو شکر در عصر ارتباطات و اطلاعات هستیم و به راحتی می توانید تولید  کننده و فروشنده محصولات را چه در داخل کشور و چه در خارج کشور بیابید.

  بعد یافتن آن، بهتر است با تولید کننده ارتباط برقرار کنید و قیمت و شرایط فروش محصولات را بپرسید. اکثر فروشندگان و تولیدی ها از فروش و ایده فروش استقبال می کنند. با تولید کننده توافق کنید که محصولات را به قیمت پایین و مناسب تر از بازار به شما بفروشد.

  تبریک می گویم! فاز اول را به راحتی بدون هزینه به پایان رساندید، ولی این فاز اول است و نیاز است که فاز دوم را شروع کنید.

  0251458 - شروع کسب و کار از صفر

  فاز دوم، شروع به فروش کنید

  خب حالا که شما بدون صرف هزینه ای، هم صاحب محصول شدید و هم قیمت مناسب دست شما می رسد. بدین صورت که اگر من مثلا یک محصول به شما سفارش دهم، شما از تولید کننده می خواهید که به ادرس مدنظر و با لوگوی شما ارسال کند.

  برگردیم به مثال چراغ خواب فانتزی، ما تولید کننده چراغ خواب فانتزی را پیدا کردیم و هر چراغ را به قیمت ۶۰ هزار تومان توافق کردیم. در بازار این چراغ مبلغ ۱۳۰ هزار تومان می باشد و آن هم فروشنده کمی دارد.

  لذا استارت بعدی ما ابتدا سراغ یک صفحه اینستاگرام می رویم، محصولات و چراغ ها را به ترتیب و زیبا در پیچ قرار می دهیم. از مزایای این چراغ خواب ها می نویسیم، شروع به تعامل و تبادل می کنیم. دقت کنید نگفتم تبلیغ! گفتم تعامل و تبادل تا چراغ های فانتزی ما بیشتر به چشم بیاید. برای فاز اول، قیمتی که تولید کننده به ما می دهد ۶۰ هزار است، ما ۳۰ هزار سود به آن اضافه می کنیم و می شود ۹۰ هزار تومان، یک پست رایگان هم به آن اضافه می کنیم می شود ۱۱۰ هزار تومان، به همین راحتی با پست رایگان زیر قیمت بازار ارائه می دهیم.

  یک نکته مهم اینکه، ما محصول را زمانی از تولید کننده میخریم که خریدار داشته باشیم. هر خریدی که انجام می شود، ما ادرس و سفارش را به تولید کننده می دهیم تا با برند ما و نام ما ارسال کند. به همین راحتی می توانیم محصولات را گسترش دهیم. همانطور که متوجه شدید یک جور کسب و کار مجازی است ولی ما تلاش برای رونق آن خواهیم کرد.

  012584 - شروع کسب و کار از صفر

  از سایت و تکنولوژی غافل نشوید

  قطعا مرحله بعدی، کمی که درآمد کسب شد سریعا یک سایت بزنید. اصلا الویت را به سایت اختصاص دهید. به محض رسیدن به سود با پول فروش یک سایت فروشگاهی سفارش دهید تا یک مغازه مجازی در اینترنت داشته باشید. سایت بسیار بسیار مهم است. حتما به آن توجه داشته باشید.

  حالا شما هم محصول دارید، هم سایت و هم پیج، تلاش کنید برای افزایش تعامل و تبادل و به مرور با درآمدهای دیگر تبلیغات آغاز کنید.

  سئو سایت فروشگاهی شما

  قطعا سئو سایت فروشگاهی شما الویت بالایی دارد و داشتن صرفا سایت کافی نیست. با شروع فروش به سمت سئو سایت بروید. سعی کنید بیشتر از طریق سایت در اینترنت بیشتر دیده شوید و این برگ برنده شماست. این شروع یک رویای بزرگ و زیباست. رویایی که با تلاش محقق کردید.

  سئو سایت از یک لحاظ بسیار ارزشمند است آن اینکه دیگر نیاز نیست شما به دنبال مشتری بگردید، بلکه مشتریان هستند که با سرچ محصول به دنبال خرید از شما هستند.

  جمع بندی :

  به همین راحتی، ابتدا ایده کسب و کار را یافتیم، سپس تولید کننده آن خدمات یا محصول را پیدا کردیم و با اون توافق کردیم. سپس از طریق فضای مجازی و اینستاگرام شروع به تعامل و تبادل و معرفی محصول کردیم. توجه کنید که ما هیچ محصولی را خریداری نمی کنیم، بلکه توافق می کنیم و به ازای هر سفارشی که دریافت می کنیم، آن سفارش را یا به تولید کننده محصول می دهیم تا با نام ما محصول را پست کند، یا به ازای هر سفارش، محصول را خریداری می کنیم و خودمان ارسال می کنیم.

  با کمی سود استارت یک مغازه مجازی و سایت فروشگاهی را می زنیم و به مرور شروع به بالا بردن رتبه سایت و نشان دادن سایت به همه مخاطبان می کنیم.

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.