جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 584 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران
  03 ژانویه 2023 - 16:12
  شناسه : 3809

  زمان مطالعه: ۶ دقیقه معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران   آسانسورها (Elevators)  ماشین های الکتریکی مکانیکی هستند که ما انسان ها آن را برای مسافرت های عمودی در انواع ساختمان ها  از آن استفاده می کنیم تا با صرف زمان و انرژی کمتری به مقصد مورد نظر برسیم. ولی هر ماشینی قطعاتی دارد که اگر شما […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۶ دقیقه

  معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران

   

  آسانسورها (Elevators)  ماشین های الکتریکی مکانیکی هستند که ما انسان ها آن را برای مسافرت های عمودی در انواع ساختمان ها  از آن استفاده می کنیم تا با صرف زمان و انرژی کمتری به مقصد مورد نظر برسیم. ولی هر ماشینی قطعاتی دارد که اگر شما آن قطعات را خوب بشناسید می توان انتخاب بهتری در خرید و فروش آسانسور داشته باشید.

  در فروش آسانسور تجهیزات آسانسوری چه تفاوتی دارند؟

  قطعات آسانسور نسبت به نوع آسانسوری که ما قصد خرید آن را در ساختمان داریم متفاوت می باشد. در اصل یکی از تفاوت های عمده و اصلی این آسانسورهای هیدرولیکی یا کششی در قطعات آن می باشد. به عنوان مثال: برخی قطعات آسانسور مانند پاوریونیت، شیر فقط در فروش آسانسور هیدرولیکی مشاهده می شود. بهتر است که بدانید آسانسورهای روملس نیازی به چاهک و موتورخانه ندارند، محل نصب بقیه آسانسورها شامل ۳ بخش می شود:

  300x263 - معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران

  1. موتورخانه: محل نصب موتور، تابلو فرمان، فلکه هرزگرد، کاهش دهنده سرعت و دیگر لوازم می باشد.
  2. چاه آسانسور یا همان کانال آسانسور: در اصل همان محافظه ای است که کابین آسانسور در آن حرکت می کند، یعنی چاه آسانسور محل نصب ریل آسانسور، کابین و درب ها می باشد.
  3. چاهک آسانسور: در انتهای چاه یا کانال آسانسور قرار دارد و همچنین محل نصب ضربه گیرها (بافرها) است.

  آشنایی با قطعات آسانسور در زمان فروش آسانسور

  قطعات آسانسور یا بالابرها را می شود به طور کلی در ریل های آهنی کابین، ریل های آهنی وزنه، لنگه های در کابین، درب طبقات آسانسور، شستی، سیم بکسل، گاورنر، تابلو فرمان، پاراشوت، کفشک ها، ضربه گیرها، سنسورها خلاصه نمود. در ادامه هر کدام از این بخش ها را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد مخصوصا اینکه فروش آسانسور چیست و چه کار بردی دارد؟

  کابین آسانسور

  یکی از قطعات تعمیر و نگهداری اسانسور که کاربرد بسیاری دارد کابین آن می باشد. اگر می خواهید اطلاعات کامل و جامع از انواع فروش آسانسور پیدا کنید بهتر است وارد لینک شوید.

  اگر بخواهیم به طور کلی درباره کابین صحبتی داشته باشیم می توانیم بگوییم که کابین یا همان اتاقک آسانسور، محفظه ای می باشد که که بار یا مسافر را می تواند جابه جا کند. به طور کلی کابین ها طراحی های بسیاری دارند که جنس هر کدام از آن ها متفاوت می باشد مانند فلز، شیشه، مواد پلیمری، چوب یا ترکیبی از این موادها ساخته می شوند. همچنین کابین آسانسور بر اساس ساختمان و نوع کاربردی که دارددر ابعادهای مختلفی ساخته شده و می توانند انسان، بار، غذا، تخت بیمارستان و غیره را جا به جا کنند.

  ریل آسانسور

  ریل آسانسور از دیگر قطعات آسانسور می باشد. محل نصب برخی از این قطعات از جمله ریل آسانسور روی دیواره چاه آسانسوراست و به حفظ تعادل و در مسیر نگه داشتن کابین کمک می کند. ریل از نوساناتی که در کابین بوجود می آید جلوگیری می کند.

  درب کابین ها و درب قطعات

  درب کابین از دیگر قطعات مهم در فروش آسانسور می باشد که از گذشته تا الان در انواع لولایی، کنار جمع شونده، کشویی از وسط باشونده، اتوبوسی و.. ساخته می شوند.

  2 300x200 - معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران

  البته امروزه کابین آسانسور معمولا درهای دو لته ای کشویی دارند. این درب ها و عملکردی که دارند اهمیت زیادی در ایمنی آساسنور دارند. درب آسانسور می تواند طراحی و جنس ها مختلفی داشته باشد. همچنین آسانسورها در تمامی طبقات درب جدا دارند که یکی از اصلی ترین نکات برای رعایت ایمنی آن در ساختمان می باشد. اگر در هر طبقه درب جداگانه ای نصب نشود، در هر طبقه ای دریچه ای خواهیم داشت که می تواند منجر به سقوط افراد یا اشیا به درون چاه آسانسور شود.

  تعمیر و نگهداری موتور آسانسور

  موتور آسانسور یکی از قطعات مهم در تعمیر و نگهداری اسانسور می باشد. آسانسورهای مدرن وسیله ای هستند که با کمک موتور کار می کنند. موتور آسانسور نیروی برقی را به نیروی محرکه تبدیل می کند تا کابین آسانسور را جا به جا کند.اما منظور از تعمیر و نگهداری آسانسور چیست و چه کاربردی دارد؟

  تابلو فرمان

  برخی از قطعات آسانسور نسبیت به بقیه قطعات اهمیت بیشتری دارند. می توان گفت که اگر موتور قلب آسانسور باشد، تابلو فرمان مغز آسانسور و محلی برای پردازش فرمان ها و دستورات برای کاربران است. به طور کلی می توان گفت که تمامی قطعات الکتریکی و مکانیکی به دستور تابلو فرمان آسانسور راه اندازی می شوند. تابلو فرمان مانند موتور آسانسور در بالای چاه آسانسور نصب می شود. متداول ترین انواع آسانسور می توان به تابلو فرمان دو سرعته و درایو دار اشاره کرد.

  ضربهگیر

  یکی دیگر از قطعات در خصوص فروش آسانسور که برای بالا بردن ایمنی به آسانسورها اضافه شده است، قطعه ای به نام ضربه گیر یا بافر است. به طور کلی می توان گفت این قطعه در چاهک آسانسور نصب می شود و در مواقعی که کابین آسانسور در طبقه آخر ترمز نکند و به درون چاهک سقوط کند، آخرین سیستم ایمنی باقی مانده ضربه گیر می باشد.

  تراول کابل

  این قطعه که به تراول کابل معروف می باشد، نوعی کابل تخت و پهن می باشد که از ۲۴ رشته سیم ساخته شده است. این قطعه وظیفه انتقال دستورات و فرمان ها از دکمه های آسانسور به تابلو فرمان و جعبه رویزیون است.

  دیکتاتور آسانسور

  آیا وقتی درب آسانسور محکم بسته می شود درب را مشاهده کرده اید؟ اکثر ما فکر می کنیم که درب آسانسور با صدای زیادی بسته می شود. اما این کاملا اشتباه است. معمولا درب آسانسور در لحظه پایانی با سرعت بسیار کمی بسته می شود. دیکتاتور آسانسور یکی از قطعاتی می باشد که باعث سرعت آرام و روان درب آسانسور در هنگام بسه شدن درب می شود.

  مگنت درب آسانسور

  یکی از قطعات آسانسور مگنت درب می باشد که از اجزای زیر تشکیل شده است.

  • سیم پیچ مغناطیسی
  • اهرم
  • جک

  محل قرار گیری این قطعه روی درب آسانسور و رو به سمت قفل ایمنی درب طبقات می باشد. مکانیزم این قطعه طوری طراحی شده است که قفل درب پس از رسیدن به طبقات از طریق این قطعه باز می شود.

  قفل لولایی درب

  یک لحظه تصور کنید که آسانسوری با درب باز حرکت کند! قطعا خطرات زیادی جان مسافران را تهدید خواهد کرد. یکی از این خطرات سقوط به درون چاه می باشد، برای همین علت قفل لولایی درب آسانسور جهت جلوگیری از حرکت آسانسور با درب باز تعبیه شده است.

  انکودر آسانسور

  سوار شدن و استفاده از آسانسوری که سرعت غیر مجاز دارد بسیار کار اشتباه و خطرناکی می باشد. آسانسورها باید استاندارد ادواری که دارند رعایت کنند. برای همین برخی قطعات به کنترل سرعت حرکت آسانسور می پردازد. یکی از این قطعات که سرعت را کنترل می کند، انکودر می باشد که در ابعاد و اشکال مختلف موجود است. این قطعه توانایی تولید ۳۶۰۰ پالس به ازای یک دور را دارد. میزان چرخش و جا به جایی که دارد با همین پالس محاسبه می شود.

  سیم بکسل

  قطعات آسانسور به دو صورت اصلی و فرعی می باشند که سیم بکس یکی از قطعات اصلی آسانسور است. این قطعه از گروهی سیم و رشته تشکیل شده است که همگی در اطراف سیم مرکزی قرار دارند. کاربرد این سیم ها ایجاد تعلیق کابین و همچنین وزنه تعادل آسانسور می باشد که در نهایت این سیم ها به دور هسته ای از جنس فیبر پیچیده می شوند.

  حرکت کابین آسانسور به چه شکل می باشد؟

  کابین به کمک برخی از قطعات آسانسور از جمله کفشک هایی که متناسب با کاربری و وزن آن طراحی شده است بر روی ریل ها حرکت می کند. می توان گفت که یکی دیگر از کاربردهای ریل نگه داشتن کابین می باشد درمواقعی که آسانسور به خاطر نکته های ایمنی دیگر حرکت نمی کند.

  3 300x200 - معرفی و بررسی اجزای در فروش آسانسور تهران

  شاخه های ریل آسانسور معمولا ۵ متری می باشد و هر شاخه یک پشت بند برای متصل شدن به شاخه بعدی دارد. این پشت بندها در هر شرکتی متفاوت می باشد. برای همین هنگام نصب باید از پشت بند مخصوص خودش استفاده کرد.و از شرکت فروش آسانسور سهند فراز کیمیا که بهترین است استفاده کنید.

  موتور آسانسور چگونه کار می کند؟

  اگر بخواهیم در مورد موتورها اسانسور توضیح دهیم، باید از دیگر قطعات آسانسور را هم مانند تابلو فرمان استفاده کنیم. تابلو فرمان دستورات لازم را به موتور می دهد تا موتور کابین را به وسیله سیم بکسل به مقصد مورد نظر هدایت کند.

  کار این موتورهای آسانسور به این شکل می باشد که بر حسب دستوراتی که در تابلو فرمان پردازش می شود، کابین را به وسیله بکسل بالا و پایین می کشد.

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.