جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 584 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • نکات مهم در خصوص درخواست ویزای فرانسه
  11 سپتامبر 2022 - 21:46
  شناسه : 3228

  زمان مطالعه: ۵ دقیقه نکات مهم در خصوص درخواست ویزای فرانسه ویزای فرانسه یکی از سخت‌ترین ویزاهای شینگن است و در صورتی که متقاضیان ایرانی بخواهند برای ویزای فرانسه اقدام کنند با سختی های بسیاری روبرو هستند. یکی از نکات مهمی که در خصوص درخواست ویزای فرانسه باید بدانید این است که افرادی که ویزای شینگن قبلی ندارند، برای […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۵ دقیقه

  نکات مهم در خصوص درخواست ویزای فرانسه

  ویزای فرانسه یکی از سخت‌ترین ویزاهای شینگن است و در صورتی که متقاضیان ایرانی بخواهند برای ویزای فرانسه اقدام کنند با سختی های بسیاری روبرو هستند. یکی از نکات مهمی که در خصوص درخواست ویزای فرانسه باید بدانید این است که افرادی که ویزای شینگن قبلی ندارند، برای بار اول درخواست ویزای آن ها رد می‌شود و نمی توانند ویزای فرانسه را دریافت کنند. در حال حاضر کشور فرانسه چهار نوع ویزای کاری، توریستی، تحصیلی و ترانزیتی را به شهروندان کشورهای غیر اروپایی ارائه می دهد. افرادی که قصد دریافت ویزای فرانسه را دارند نیازی به انجام مصاحبه در سفارت این کشور ندارند و تنها باید مدارک موردنیاز را آماده کنند و به‌صورت حضوری به سفارت این کشور تحویل دهند.

   

   

  2.1 1 - نکات مهم در خصوص درخواست ویزای فرانسه

   

   

  • روش های درخواست ویزای فرانسه

  کشور فرانسه در ایران سفارت خانه دارد؛ اما کارهای مربوط به درخواست ویزای فرانسه هم از طریق دفتر vfs گلوبال انجام می‌شود و هم از طریق سفارت این کشور به‌صورت مستقیم انجام می‌شود.

  متقاضیانی که قصد دریافت ویزای فرانسه را دارند باید در ابتدا به وب‌سایت France-Visas مراجعه کنند که سایت رسمی سفارت این کشور است. پس از وارد شدن به وب‌سایت سفارت فرانسه، متقاضیان باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند و منتظر تعیین وقت سفارت باشند. معمولاً دو هفته بعد از تکمیل فرم درخواست، وقت سفارت برای متقاضیان تعیین می‌شود و متقاضیان باید به‌صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنند و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای فرانسه را تحویل دهند.

  روش دوم نیز گرفتن وقت سفارت فرانسه از طریق مراجعه به دفتر کارگزاری vfs گلوبال نمایندگی رسمی سفارت این کشور در ایران است. مراحل رزرو وقت سفارت فرانسه و درخواست ویزای این کشور در دفاتر vfs گلوبال نیز مشابه سفارت این کشور می‌باشد. البته ذکر این نکته لازم است که متقاضیان برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت فرانسه حداقل باید از ۱۵ روز قبل کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام دهند و اگر قصد دریافت ویزای بلندمدت را دارند باید از یک ماه قبل برای دریافت ویزا اقدام کنند.

   

  • شرایط ویزای فرانسه

  شرایط ویزای فرانسه همان‌طور که در ابتدای بحث اشاره کردیم نسبت به کشورهای دیگر حوزه شینگن سخت‌تر است. یکی از این شرایط دارا بودن ویزای شنگن می‌باشد؛ بنابراین اگر متقاضیان از قبل ویزای شینگن نداشته باشند، نمی‌توانند برای بار اول ویزای فرانسه را دریافت کنند و ویزای آن‌ها ریجکت می‌شود.

  یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای فرانسه دارا بودن تمکن مالی است. افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را داشته باشند، باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان مدرک تمکن مالی ارائه کنند.

  گردش حساب ۶ ماه آخر خود را باید ارائه کنند و مبالغ ورودی و خروجی به حساب آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

  در صورتی که برای بار اول اقدام به درخواست ویزای فرانسه می‌کنید باید از طریق کارشناسان مهاجرتی و موسسه های معتبر گردشگری اقدام کنید. آژانس گردشگری سفری دیگر یکی از مجموعه های گردشگری معتبر است که به هموطنان عزیز کمک می کند تا برای درخواست ویزای کشورهای اروپایی مانند فرانسه اقدام کنند. این مجموعه با تمام قوانین کشورهای اروپایی آشنایی دارد و به دلیل داشتن تجارب زیاد در زمینه اخذ ویزای فرانسه و کشورهای اروپایی برای هموطنان عزیز می تواند به افرادی که برای بار اول قصد سفر به فرانسه را دارند کمک کند تا با آماده کردن شرایط و مدارک لازم ویزای فرانسه را دریافت کنند.

   

  • مراحل دریافت ویزای فرانسه

  اولین مرحله از دریافت ویزای فرانسه مراجعه به وب‌سایت France-Visas است. متقاضیان می توانند تمام مراحل ثبت درخواست ویزا و تکمیل فرم درخواست را به کارشناسان مهاجرتی آژانس گردشگری سفری دیگر بسپارند. در صورتی که متقاضیان قصد دارند خودشان وقت سفارت فرانسه را تعیین کنند، پس از وارد شدن به این وب‌سایت باید گزینه ی ویزا ویزارد را انتخاب کنند و به سوالات مطرح شده در این قسمت پاسخ دهند.

  پر کردن فرم آنلاین درخواست ویزای فرانسه نیز باید به‌صورت دقیق و به زبان انگلیسی انجام شود.

  پس از تکمیل درخواست متقاضیان باید یک ایمیل به کنسولگری کشور فرانسه ارسال کنند و وقت سفارت بگیرند.

  پس از دو هفته درخواست ویزای متقاضیان بررسی می‌شود و یک وقت سفارت برای آن ها تعیین می‌شود.

  متقاضیان باید در تاریخ و ساعت مشخص شده به سفارت فرانسه مراجعه کنند و مدارک تکمیل شده را ارائه نمایند. توجه داشته باشید که وقت سفارت فرانسه مصاحبه ندارد و متقاضیان تنها برای ثبت انگشت نگاری و اطلاعات بیومتریک و همچنین تحویل مدارک به‌صورت حضوری و پرداخت هزینه ها باید به‌صورت حضوری مراجعه کنند.

   

   

  • مدارک لازم برای ویزای فرانسه

  مدارک لازم برای ویزای فرانسه با توجه به اینکه ویزای فرانسه چه نوعی دارد و هدف سفر متقاضیان از سفر به فرانسه چیست متفاوت می‌باشد؛ اما به‌صورت کلی مدارک لازم برای ویزای فرانسه عبارتند از:

  • فرم درخواست ویزای فرانسه به‌صورت تکمیل شده و پرینت این فرم برای تحویل به سفارت فرانسه
  • دو قطعه عکس متقاضی که جدید و دارای زمینه روشن باشد
  • گذرنامه های قبلی متقاضی به همراه گذرنامه معتبر فعلی
  • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • بیمه نامه معتبر به مبلغ ۳۰ هزار یورو
  • ارائه یک نامه برای مشخص کردن برنامه سفر و هدف از سفر به کشور فرانسه
  • رزرو محل اقامت در کشور فرانسه
  • ارائه مدارک هویتی، سند ازدواج، اسناد ملکی و …
  • گواهی تمکن مالی

   

  • هزینه ویزای فرانسه

  هزینه ویزای فرانسه با توجه به نوع ویزا متفاوت است؛ اما افرادی که بیشتر از ۱۲ سال سن دارند، باید ۸۰ یورو برای دریافت ویزای شینگن و ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه بپردازند. کودکانی که بین ۶ تا ۱۲ سال سن دارند، برای ویزای فرانسه ۴۰ یورو می پردازند و افرادی که برای ویزای طولانی مدت فرانسه درخواست می‌دهند باید ۹۹ یورو بپردازند. کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۵۰ یورو می پردازند. مدت اعتبار ویزای فرانسه اگر کوتاه‌مدت باشد سه ماه و اگر بلندمدت باشد با توجه به این که فرد متقاضی چه مدت در کشور فرانسه می ماند قابل تمدید و بیشتر از سه ماه است.

   

  کلام پایانی

  نکات مهم در خصوص دریافت ویزای فرانسه در این مقاله ذکر شد. شما قبل از اقدام برای درخواست ویزای فرانسه باید یکی از انواع ویزای فرانسه را انتخاب کنید و شرایط لازم برای دریافت انواع ویزای فرانسه را بدانید. در صورتی که اطلاعات کافی درباره مهاجرت به فرانسه ندارید و نمی‌دانید مراحل دریافت ویزای فرانسه یا مدارک موردنیاز چه چیزهایی هستند، می توانید از مشاوره های دقیق کارشناسان متخصص آژانس سفری دیگر استفاده کنید تا با خیال راحت برای درخواست ویزای فرانسه اقدام کنید.

  کارشناسان این مجموعه با ارائه مشاوره های دقیق پروسه دریافت ویزای فرانسه را از ابتدا تا انتها برای هموطنان عزیز انجام می دهند. ویزای فرانسه دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است. هر یک از این ویزا ها دارای شرایط و مدارک مربوط به خود هستند. ذکر این نکته لازم است که در صورت وجود نقص در مدارک لازم برای ویزای فرانسه ویزای متقاضیان رد می‌شود و یکی از شرایطی که مدارک متقاضیان باید داشته باشد این است که از قبل ویزای شینگن داشته باشند.

  افرادی که برای اولین بار است که درخواست ویزای شینگن می دهند و کشور فرانسه را برای مسافرت انتخاب کرده‌اند، قطعاً ویزای آن ها ریجکت می‌شود؛ بنابراین با استفاده از خدمات آژانس های گردشگری می توانید قبل از اقدام برای درخواست ویزای فرانسه از کشور دیگری که در منطقه شینگن قرار دارد ویزا بگیرید تا این مشکل را هم برطرف کنید.

   


  مطالعه مقالات بیشتر:

   

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.