جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 584 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • بهترین قالیشویی در شرق تهران
  16 اکتبر 2022 - 18:40
  شناسه : 3389

  زمان مطالعه: ۵ دقیقه بهترین قالیشویی در شرق تهران     آیا کثیفی و آسیب‌های فرشتان شما را آزرده خاطر کرده­است؟ آیا به تازگی به شرق تهران مهاجرت کرده‌اید و هیچ قالیشویی را در نزدیکی نمی‌شناسید؟ آیا نگرانید که فریب افراد سودجو را بخورید؟ ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که قالیشویی دلخواه خود در شرق […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۵ دقیقه

  بهترین قالیشویی در شرق تهران

   

  2.1 - بهترین قالیشویی در شرق تهران

   

  آیا کثیفی و آسیب‌های فرشتان شما را آزرده خاطر کرده­است؟ آیا به تازگی به شرق تهران مهاجرت کرده‌اید و هیچ قالیشویی را در نزدیکی نمی‌شناسید؟ آیا نگرانید که فریب افراد سودجو را بخورید؟ ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که قالیشویی دلخواه خود در شرق تهران را پیدا کنید و با خیال راحت فرش‌هایتان را به دست آنها بسپارید.

  تشخیص قالیشویی خوب از بد

  2.2 - بهترین قالیشویی در شرق تهران

   

  احتمالا برایتان پیش آمده زمانی که می‌خواهید فرشتان را تحویل قالیشویی بدهید در دلتان آشوب برپا می‌شود و نگرانید که نکند هزینه بسیاری را متحمل می‌شوید و یا نکند آن جور که اصولی است قالی‌هایتان را نشویند و آسیبی به آن‌ها وارد شود! با شناخت و در نظر گرفتن معیارهای یک قالیشویی خوب می‌توانید این نگرانی‌ها را از خود دور کنید به همین جهت در اینجا به شما توضیح خواهیم داد که چگونه یک قالیشویی خوب را از بد تشخیص دهید.

  قیمت مناسب داشتن

  داشتن قیمت معقول و به صرفه لازمه‌ی یک کارگاه قالیشویی خوب است چرا که هیچ‌کس نمی خواهد فقط به خاطر تمیزی فرش هزینه‌ی هنگفتی را متحمل شود.

  هزینه خدمات قالیشویی بسته به منطقه‌‌‌ی قالیشویی و نرخ تورم و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند نظیر لکه‌بری، ریشه‌زنی و … متغییر است ولیکن میانگین قیمت ارائه شده ۲۰ هزار تومان برحسب متر مربع می باشد البته هزینه حمل نقل از این مبلغ جداست.

  متخصص بودن

  قالیشویی نیازمند تخصص و مهارت و تبحر خاصی است چرا که اگر فرد قالیشور کارکشته نباشد فرش دچار صدمه‌ی جبران ناپذیری خواهد شد؛ شستن قالی مراحل مشخصی دارد و با اصولی طی کردن آن‌ها می‌توان از وارد شدن آسیب به فرش جلوگیری کرد.

  مراحل شست‌وشوی قالی:

  • وارسی کردن قالی: اول از همه متخصصین فرش را به طور کامل وارسی و نیازهایش را یادداشت می‌کنند و فرش را به بخش مربوطه انتقال می‌دهند.
  • گرد گیری: گردگیری فرش به روند تمیزی فرش بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود که فرش را بهتر شست‌وشو داد.
  • از بین بردن لکه ها (لکه‌بری): این مرحله بسیار حساس است چرا که اگر لکه‌ها به خوبی شناسایی و از شوینده مناسب استفاده نشود، لکه نه تنها از بین نخواهد رفت بلکه ماندگار هم خواهد شد.
  • ترمیم ریشه: به این مرحله ریشه‌زنی هم گفته می‌شود و به معنای ترمیم و تعویض ریشه است، همانطور که می‌دانید ریشه‌های فرش به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند.
  • ترمیم فرش (قلم‌زنی):فرش‌ها بسیار آسیب‌پذیرند، گاهی دچار رنگ پریدگی در اثر تابش مستقیم نور خورشید می‌شوند و گاهی هم ممکن است اشتباها دچار سوختگی شوند و قلم زنی یعنی اصلاح این ایرادات.
  • ‌شست‌وشو: پس از پیاده کردن تمام این اعمال نوبت به شست‌وشوی فرش می‌رسد که باید با استفاده از شوینده‌های بسیار قوی و با کیفیت و با در نظر گرفتن نوع فرش انجام بگیرد و سپس آبگیری شود.
  • خشک کردن: در این مرحله فرش را به مکانی به نام گرمابه انتقال می‌دهند جایی که دارای بخاری‌هایی بزرگ است و باعث یک دست خشک شدن هرچه سریع‌تر فرش می‌شود.
  • پرداخت: پرداخت کردن فرش به معنای صاف کردن سطح فرش به طور یکسان که در گذشته با قیچی انجام می‌شد و این روزها با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به صورت دورانی انجام می‌شود.
  • بررسی کیفیت شست‌وشو: در آخرین مرحله میزان کیفیت تمیزی و اصلاح ایرادات را می‌سنجند تا در صورت جلب رضایت، فرش را به مشتری تحویل دهند.

  برخورد خوب و تحویل اصولی فرش

  یک کارگاه قالیشویی خوب صرفا ‌شست‌وشوی پاکیزه‌ی قالی نیست و طرز برخورد در ثبت سفارش هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه کارکنان قالیشویی موظف‌اند برخورد متشخصانه و محترمانه با مشتری خود داشته باشند و سوا‌ل‌هایشان را به درستی و با حوصله پاسخ دهند همچین تحویل دادن فرش هم باید با رعایت نکات ایمنی باشد.

  ۶ نمونه از بهترین قالیشویی‌های شرق تهران

   

  2.3 - بهترین قالیشویی در شرق تهران

   

  شرکت قالیشویی شاه عباسی یکی از بزرگ‌ترین و ممتازترین کارگاه‌هایی است که تقریبا در همه جای تهران گسترده شده است. قالیشویی در رسالت، قالیشویی در نارمک،  قالیشویی در مجیدیه،  قالیشویی در تهرانپارس و قالیشویی در استخر از سری شعبه‌های شاه عباسی در شرق تهران هستند که هرکدام از آن‌ها خدمات خاصی را ارائه می‌دهند.

   

   

  قالیشویی رسالت

  شبعه رسالت علاوه بر دارا بودن تمام ویژگی‌های حائز اهمیت در یک قالیشویی از دستگاه‌های فوق تخصصی برای شست‌وشو استفاده می کند که باعث چندین برابر شدن کیفیت پاکیزگی فرش می شود.

  دستگاه‌هایی چون:

  • دستگاه خاک گیر دستی
  • دستگاه خاک گیر میزی
  • دستگاه خاک گیر دورانی
  • ترولی

  قالیشویی نارمک

  می‌دانیم که فرش ها به دو دسته ی ماشینی و دستباف تقسیم می‌شوند. هر کدام از آن‌ها روش شست‌وشوی مخصوص را دارند که در صورت رعایت نکردن باعث وارد شدن نقص به  فرش می‌‎‌شود. قالیشویی نارمک با به کار بردن ابزارهای حرفه ای تمام  نکات مهم را در نظر می‌گیرد.

  قالیشویی مجیدیه

  یکی از بهترین شعبه های شرق تهران که با داشتن سابقه‌ی سی ساله به خوبی نشان دهنده‌ی این موضوع است. شعبه‌ی مجیدیه جدا از رعایت تمام نکات مهم شستن قالی، دارای کارکنان فوق حرفه‌ای و قهار است که از زمان‌بندی دقیقی برخوردارند.

  این شعبه دارای قیمت ثابتی است که تغییر نمی‌کند و یا اینکه به ندرت پیش می‌آید تغییر کند، مخصوصا در این روزها که هرگونه اجناس و خدماتی مدام افزایش قیمت دارند، این ویژگی بی‌نهایت تاثیرگذار است.

  آیا انسانی مذهبی هستید؟ قالیشویی مجیدیه با در نظر گرفتن امکان این موضوع شست‌وشو را بر مبنای تمامی قوانین دینی مذهبی انجام می‌دهد.

  قالیشویی استخر

  ترمیم فرش امری است که شدیدا دارای اهمیت می باشد وانتظار می‌رود که فردی چیره و زبردست این کار را انجام دهد؛ قالیشویی استخر به خوبی این انتظار را برآورده ساخته و کارکنان این قالیشویی کاملا باتسلط و ماهرانه از ابزاری چون قیچی،  قلاب، قاشین ،موم، درفش و… استفاده می کنند.

  قالیشویی تهرانپارس

  قالیشویی منطقه تهرانپارس علاوه بر شست‌وشوی فرش انواع گلیم و موکت و پتو را به حرفه‌ای‌ترین روش ممکن شست‌و‌شو داده و به مشتری عرضه می‌کند.

  قالیشویی حکیمیه

  تعدادی از قالیشویی‌‌ها به فرش‌ها صدمه‌ی جبران ناپذیری وارد می‌کنند، قالیشویی منطقه حکیمیه با در نظر گرفتن این موضوع تضمین می‌کند که علاوه بر تمیزی کامل فرش آن را در صحت کامل تحویل دهد.

  سخن آخر

  ما در این مقاله تمام ویژگی‌هایی که یه کارگاه قالیشویی باید دارا باشد را به شما توضیح داده و شش  نمونه از بهترین‌ها در شرق تهران را معرفی کرده و ویژگی‌ای که آنها را منحصر به فرد می‌کنند را شرح دادیم. شما نیز می‌توانید با در نظر گرفتن محل سکونتتان و همچین نوع نیازی که فرشتان دارد قالیشویی مورد پسندتان را انتخاب نمایید.


   

  مقالات بیشتر:

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.