جمله امروز ما:
خدا به هر کی که دلش دریا باشه، کشتی میده.

دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 554 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 43×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/manajour/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • هفت بررسی قبل از بالانس فن سانتریفیوژ
  17 آوریل 2023 - 9:43
  شناسه : 4139

  زمان مطالعه: ۴ دقیقه هفت بررسی قبل از بالانس فن سانتریفیوژ ۱. قبل از بازرسی با دستگاه بالانس-بصری نگاه کنید بازرسی بصری فن بسیار مهم است. به دنبال علائم مالش تیغه یا ترک در هاب ها باشید. اصلاح این مسائل قبل از بالانس فن سانتریفیوژ نه تنها برای ماشین آلات ضروری است، بلکه می تواند جان شما را نیز […]

  ارسال توسط :
  پ
  پ
  زمان مطالعه: ۴ دقیقه

  هفت بررسی قبل از بالانس فن سانتریفیوژ

  1 1 - هفت بررسی قبل از بالانس فن سانتریفیوژ

  ۱. قبل از بازرسی با دستگاه بالانس-بصری نگاه کنید

  بازرسی بصری فن بسیار مهم است. به دنبال علائم مالش تیغه یا ترک در هاب ها باشید. اصلاح این مسائل قبل از بالانس فن سانتریفیوژ نه تنها برای ماشین آلات ضروری است، بلکه می تواند جان شما را نیز نجات دهد.

  سال‌ها پیش، یک خدمه تعمیر و نگهداری در منطقه Geysers Geothermal در شمال کالیفرنیا در حال بررسی یک سلول برج خنک‌کننده پنج پره بودند که ارتعاش بالایی در RPM فن از خود نشان می‌داد. فن در حال کار بود، بنابراین آنها فن را به صورت بصری بازرسی نکردند (اگرچه می توانستند از یک نور بارق زمان بندی استفاده کنند.) خوانش های طیف نه تنها یک ارتعاش بزرگ در RPM بلکه یک ارتعاش در ۵ برابر RPM و ۲۰ بار بسیار بالا را نشان داد. لرزش RPM مطمئن نبودند که چه چیزی باعث خوانش بسیار بالا شده است، آنها تصمیم گرفتند که فن را خاموش کرده و بررسی کنند.

  آنها شکاف هایی را در هاب فن پیدا کردند که ناشی از بارگذاری محوری تیغه بود. چهار جزء ساختاری مستقیماً در جریان هوای فن وجود داشت که از گیربکس پشتیبانی می کرد. فشردگی هوا بین چهار تکیه گیر گیربکس و پنج پره فن باعث ارتعاش ۲۰ برابری سرعت دویدن شد. فقط چند ماه قبل، یک سلول برج خنک کننده دیگر به دلیل خرابی هاب فن به طرز فاجعه باری از کار افتاده بود.

  ۲٫ قبل از انجام بالانس فن سانتریفیوژ، یک آنالیز ارتعاش انجام دهید

  این ممکن است واضح به نظر برسد، اما اطمینان از نابالانسی فن منبع ارتعاش بسیار مهم است. اگر یک فن دارای یک قرقره غیرعادی باشد یا به درستی تنظیم نشده باشد، بالانس کردن جواب نخواهد داد.

  چند سال پیش، یکی از تکنسین‌های یکی از فروشگاه‌های بالانس سیاتل، طیف سریعی را قبل از انجام کار تعادلی به دست آورد و به مشتری گفت که فن بالانس است و مشکل واقعی این است که تنظیم نشده است. مشتری اصرار داشت که فن نابالانس است زیرا آنها به تازگی فن و موتور را نصب کرده اند. سپس تکنسین یک سیستم تراز لیزری را تنظیم کرد و به مشتری نشان داد که ناهماهنگی واقعا وجود دارد. پس از تراز کردن، فن به آرامی کار کرد و نیازی به اصلاح بالانس نداشت.

  ۳٫ Start-Up/Coast-Down

  درک شرایط عملکرد دینامیکی روتور بسیار مهم است. در صورت امکان، یک Start-Up/Coast-Down ، نمودار نایکیست یا طیف آبشاری حاصل را بررسی کنید تا به شناسایی مناطق مشکل دار بالقوه مانند کارکردن در رزونانس شفت کمک کنید. در یکی از معدن ها در نوادا، تکنسین میدانی یک شرکت فن تلاش کرد یک هفته کامل برای حفظ بالانس فن سانتریفیوژ اما موفق نبود. انصافاً او در برقراری بالانس فن تازه کار بود و هیچ تجربه ارتعاشی نداشت. به‌عنوان بخشی از اندازه‌گیری‌های بالانس فن اولیه، هم یک Bode Plot راه‌اندازی و هم در ساحل پایین انجام دادیم. نه تنها فن به شدت از بالانس خارج شده بود، بلکه اجرای RPM نیز ساختار پشتیبانی فن را به حالت رزونانس بسیار بالایی برانگیخت. این وضعیت تعادل را با استفاده از روش‌های معمولی متعادل‌سازی میدان بسیار دشوار می‌کرد. ما موفق شدیم سختی سازه را تنظیم کنیم، که به اندازه کافی رزونانس را تغییر داد تا در بالانس اختلال ایجاد نشود.

  ۴٫ قبل از بالانس فن سانتریفیوژ فن را تمیز کنید

  پره های فن مخصوصاً در برابر گرد و غبار و تجمع مواد خام حساس هستند که می تواند باعث نابالانسی شود. تیغه های برج خنک کننده کامپوزیت دارای سوراخ های تخلیه هستند که مسدود می شوند. تمیز کردن خوب قبل از شروع بالانس فن سانتریفوژ ضروری است و اغلب می تواند شما را از بالانس فن سانتریفیوژ نجات دهد. یکی از شرکت‌هایی که دائماً با تجمع پره‌های فن مشکل داشت، یک نازل شستشوی اسپری نصب کرد و به فن یک تمیز کردن سریع هفتگی برای حل مشکل تعادل داد.

  ۵٫ وزنه آزمایش را بردارید

  بالانس کردن مکرر یک فن در طول سال ها می تواند منجر به تجمع وزنه ها شود. هر گونه وزنه موقت گیره یا گیره باید برای برداشتن قبل از کار بالانس فن در نظر گرفته شود. اگر به راحتی می توان آنها را حذف کرد، وزن های اصلاح دائمی را در نظر بگیرید. وزنه های قدیمی می توانند در نامناسب ترین زمان ها شل شده و پرواز کنند. قرار دادن وزنه های اصلاحی جدید مستقیماً در مقابل وزنه های بالانس کننده قدیمی معکوس است.

  ۶٫ قطعات شل را بررسی کنید

  فن ها چرخه های استرس زیادی را پشت سر می گذارند که باعث شل شدن قسمت ها می شود. قطعات شل مرتبط با فن بسیار رایج هستند. به دلیل شرایط عملیاتی ذاتی و تنش مکرر موجود در کاربردهای فن، قطعاتی مانند طوقه، قرقره، توپی فن و پیچ های پایه اغلب شل می شوند. یک بازرسی مناسب اغلب به چیزی بیش از مشاهده ساده بصری نیاز دارد. طیف ارتعاش و مطالعات حرکت آهسته با نور بارق ابزار ارزشمندی برای مشاهده مقادیر کمی از شلی است.

  ۷٫ جهت گیری خود را بررسی کنید

  بالانس فن سانتریفیوژ دو صفحه می تواند بسیار گیج کننده باشد اگر کسی متوجه نشود که کدام یاتاقان به کدام صفحه بالانس کننده مربوط می شود. گیج شدن در میانه کار بالانس فن، هم زمان بر و هم شرم آور است، بنابراین راهنمای بالانس را از قبل مطالعه کنید تا در دفعه اول به درستی بالانس برقرار کنید. اگر روتور آویزان باریک است، ابتدا یک کار بالانس صفحه را انجام دهید. در بیشتر موارد، یک ترازوی صفحه یک روتور باریک روتور را به حالت تحمل می رساند.

  بالانس فن اغلب به عنوان منشاء ارتعاش بدون هیچ گونه فکری در مورد شرایط دیگری که می تواند باعث ارتعاش شود، شناسایی می شود. در حالی که اولین واکنش اغلب این است که “فن دوباره از بالانس خارج شده است”، بسیاری از شرایط دیگر می توانند باعث لرزش شوند. اجرای یک چک لیست قبل از تعادل نه تنها وجود مشکل تعادل را تضمین می کند، بلکه می تواند شرایط عملیاتی خطرناک را نیز شناسایی کند. انجام یک چک لیست قبل از بالانس فن کمی زمان می برد، اما در نهایت سود زیادی را به همراه دارد.

  شرکت مهندسی آکوپایش تمامی خدمات پایش وضعیت از جمله بالانس فن، الاینمنت لیزری شفت، آنالیز ارتعاشات و … است که بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با شماره های ۰۲۱۲۸۴۲۴۸۷۳ و ۰۹۳۵۳۲۴۲۳۷۰ تماس گرفته و یا به وب سایت رسمی این شرکت به نشانی https://akopayesh.ir مراجعه کنید.

   

  تبلیغ در سایت مانا

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.